Opowiadamy Waszą niepowtarzalną historię – historię Waszej miłości, tego, co dla Was ważne.Czy filmy realizujecie tylko na Śląsku, czy też zdarza Wam się podróżować?

Kochamy podróżować. Filmy robimy tam, gdzie zostaniemy zaproszeni – nawet na inny kontynent.

 

W ile osób realizujecie film i na jakim sprzęcie pracujecie?

Film realizujemy w zgranym duecie. W miarę potrzeby ekipę filmową dowolnie możemy powiększać – o operatora kranu filmowego, dźwiękowca etc. Pracujemy na sprzęcie Canona – podczas tego wyjątkowego dnia stosujemy najpiękniej rzeźbiące obraz lustrzanki cyfrowe (Canon 5D mark II, Canon 7D). Zwyczajowo mamy ze sobą slider (szynę, na której montujemy aparaty), stabilizatory do aparatów i wiele wiele innych drobnych pomocnych narzędzi. Wszystko po to, aby sprawnie chwytać chwile – Wasze chwile.

 

Co tak naprawdę od Was dostajemy?

Głównym owocem naszej pracy jest autorski film reportażowy (do 20 min.) – film, który przekracza tradycyjnie pojmowany reportaż ślubny. Nasza misja to chwytanie kontekstu najważniejszych chwil Waszego życia. Stąd też interesują nas Wasi znajomi, rodzice, miejsce, w którym mieszkacie – interesuje nas wszystko to, co będziecie chcieli nam opowiedzieć. Robimy filmy o momencie Waszego życia, nie tylko o uroczystości. Poza autorskim filmem reportażowym dostajecie drugi film – relację z dnia uroczystości (ok. 45min).

Oba filmy w najlepszych parametrach (Full HD) przesyłamy do Was drogą internetową (łącznie ok. 8 GB) – odtąd sami możecie dowolnie nimi dysponować. Ponadto przygotowujemy dla Was pięknie wydane płyty DVD, które wysyłamy w paczce. Począwszy od sezonu 2014 przygotowaliśmy również Strefę Klienta – miejsce, w którym po wpisaniu hasła dostępu odnajdziecie swój film reportażowy. Wszystko po to, abyście mogli dzielić się swoimi wspomnieniami z rodziną i przyjaciółmi – bez względu na to czy mieszkają w Polsce, czy na innym kontynencie.

 

Jak przebiega realizacja filmu?

Wszystkie szczegóły omawiamy wcześniej tak, aby jak najbardziej dostosować się do Waszych potrzeb. Realizacja filmu odbywa się w dwóch etapach – w dniu uroczystości oraz w innym, dogodnym dla Was terminie. Sugerujemy, aby drugi dzień zdjęciowy miał miejsce do dwóch dni przed, bądź po dniu uroczystości – wtedy emocje są naprawdę żywe. Jest to czas, gdy kręcimy materiały o Was – Waszym życiu, pasjach, o tym, co jest dla Was ważne. Wasz film musi być wyjątkowy.

 

Jak długo będziemy czekali na film?

Prace nad filmem trwają od 4-6 tygodni. W tym czasie dogłębnie analizujemy materiały, dobieramy wszystkie części składowe, montujemy, obrabiamy, poprawiamy… robimy wszystko aby efekt był niebanalny. Krótkie etapy realizacji to nasz sposób na zachowanie aury tego wyjątkowego dnia. Mając na świeżo w pamięci przebieg całego dnia, jesteśmy w stanie przekuć  to na odpowiednią dynamikę filmu. Z założenia miesięcznie realizujemy od 1 do 2 projektów filmowych – czas realizacji filmu, to czas, który oddajemy Wam. Zależy nam, aby każdy film był wyjątkowy.

 

Prezentowane powyżej filmy mają około 5 minut (bądź mniej) podczas gdy w ofercie wspominacie o dwóch filmach, z których jeden ma 20 minut, drugi 45 minut.

Prezentowane filmy są specjalną, skróconą wersją filmów reportażowych. Przygotowaliśmy krótsze formy z wybranych uroczystości abyście mogli zobaczyć klimat i styl naszych filmów.

 

Jak wygląda kwestia płatności?

Aby zarezerwować termin Waszej uroczystości podpisujemy umowę (drogą pocztową) oraz pobieramy zaliczkę w ustalonej wcześniej wysokości.

 

 

Kilka interesujących faktów:

 

– pod koniec montażu Waszych filmów cały projekt zajmuje ok. 650 GB przestrzeni dyskowej
– na dłuższą wersję filmu (45 min.) przypada około 1000 cięć
– nad montażem jednego projektu spędzamy mniej więcej 70 godzin

 

PAKIET FILMOWY cena 5000 zł

należy doliczyć dojazd 1zł/km (liczony w 1 stronę)

film reportażowy (do 20 minut) – główny owoc naszej pracy. Jest to dopieszczony, specjalnie przemyślany film zmontowany z materiałów zarejestrowanych podczas dnia ślubu oraz z drugiego dnia zdjęciowego. Staramy się, aby w tej niezbyt długiej produkcji oddać prawdziwą atmosferę tego ważnego dla Państwa czasu.

relacja z dnia uroczystości (ok. 45min) – film oddający przebieg dnia uroczystości, od przygotowań do nocy. Ten film powstaje głównie z myślą o rodzinie i bliskich osobach, aby każdy mógł się odnaleźć i powzdychać do pięknych wspomnień.

 

W cenie:

– realizacja na 2 operatorów

– 2 dni zdjęciowe – dzień ślubu oraz w inny wybrany przez Was dzień

– technologia DSLR (2 x Canon 5D mark II), slider z napędem stałym, cały osprzęt, opcjonalnie kran filmowy 3/5/7 metrów

– montaż filmowy w środowisku Adobe – Adobe Premiere / Adobe After Effect

– filmy Full HD (1920×1080) przesłane do Was drogą internetową

– 3 albumy DVD – każdy z dwoma DVD, na których znajdziecie swoje filmy (przesłane w paczce)

 

 

OPCJE DODATKOWE (przy wykupieniu pakietu filmowego):

 

– film narzeczeński + 1000 zł + opłata za dojazd

– filmowe podziękowania dla rodziców + 1000 zł + opłata za dojazd

 

 

Na wszystkie inne pytania odpowiemy mailowo bądź telefonicznie.

Paweł Brzenczek Agnieszka Błaszczyk, tel. +48 509 183 907, toyou@toyou.pl